Światowy Dzień Kota - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Światowy Dzień Kota

Aktualności / Szkoła podstawowa 17.02.2022

Światowy Dzień Kota

Dzieci w klasach 1-3 obchodziły dzisiaj Światowy Dzień Kota.

Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i Polsce mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły.

Uczniowie klas 1-3 przynieśli do szkoły w tym dniu przedmioty przedstawiające kota, rozmawiali o życiu kotów, rozwiązywali zagadki o kotach występujących w bajkach oraz książkach, czytali ciekawostki o kotach, opowiadali o przygodach kotów, wykonali prace plastyczne i techniczne „Mój kot” oraz w domu zrobili zdjęcie z kotem, które później wysłali swoim wychowawcom na maila.

Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć. Wykazywały się starannością i estetyką w wykonywanych pracach0.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać