Świadectwo nawrócenia, a zarazem fantastyczna lekcja profilaktyki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Świadectwo nawrócenia, a zarazem fantastyczna lekcja profilaktyki

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Świadectwo nawrócenia, a zarazem fantastyczna lekcja profilaktyki

W dniu 06.11.2017 roku odbyło się spotkanie z panem Damianem Sobolewskim, który przedstawił młodzieży naszej szkoły swoje świadectwo nawrócenia.

Była to niezwykła lekcja profilaktyki, wiary, a także pasji młodego, ale mocno doświadczonego przez życie człowieka. Pan Damian rozpoczął spotkanie od zaprezentowania swojej pasji, jaką jest breakdance. Wraz ze swoim kolegą zachęcił uczniów pokazem tańca do dążenia do swoich celów i rozwijania pasji. Następnie pan Damian opowiedział historię swojego życia, uwikłanego w trudne doświadczenia, nałogi, upadki, walkę, aż po wiarę i miłość do Jezusa Chrystusa.

Poruszył tematy ważne dla młodzieży, a dotyczące uwikłania w nałogi takie jak: alkohol, narkotyki, pornografia. Przestrzegł przed nimi, a także przed dopalaczami, które jak wiemy po jednej dawce mogą doprowadzić do śmierci lub uszkodzić nieodwracalnie najważniejsze narządy w organizmie człowieka.

Pan Damian dużo mówił na temat swojego nawrócenia i miłości do Boga. W nim właśnie odnalazł sens swojego życia. Była to prawdziwa lekcja wiary, ale także przestroga przed jakże łatwo dostępnymi używkami, które w szybki sposób prowadzą do degradacji człowieka. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania z panem Damianem.

Damian Sobolewski – były narkoman, alkoholik, pseudokibic Cracovii. Obecnie tancerz  i instruktor breakdance, student AWF, a przede wszystkim gorliwy głosiciel Jezusa Chrystusa.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać