Sukcesy grup kolędniczych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Sukcesy grup kolędniczych

Aktualności / Szkoła podstawowa 27.04.2018

Sukcesy grup kolędniczych

18 I 2017 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej, odbył się XXIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Obydwie grupy kolędnicze reprezentujące szkołę podstawową i gimnazjum zajęły I miejsce, tym samym zakwalifikowały się na XVIII Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Kasince Małej.

21 stycznia w Kasince Małej odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych. Przez dwa dni komisja przesłuchała 31 grup kolędniczych: w tym 15 grup dziecięcych, 2 grupy młodzieżowe i 14 dorosłych  z terenu całej Limanowszczyzny. Nasze grupy kolędnicze również odniosły sukces. Zarówno uczniowie ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum zajęli II miejsce. Ponadto grupa młodzieżowa zakwalifikowała się na Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu.

W dniach 28-29 stycznia 2017 r. podczaXX Ogólnopolskiego Spotkania Dziecięcych
i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”
 grupa kolędnicza
z gimnazjum zajęła II miejsce.

Każdy zespół biorący udział w przeglądach otrzymywał dyplom, pamiątkę, nagrodę pieniężną i słodycze.

Grupy kolędnicze przygotowały p. Lidia Waligóra – grupa dziecięca i p. Magdalena Pajor,
p. Katarzyna Stach – grupa młodzieżowa.

Serdecznie gratulujemy!!!