Sukcesy Grup Kolędniczych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Sukcesy Grup Kolędniczych

Aktualności / Szkoła podstawowa 26.01.2019

Sukcesy Grup Kolędniczych

13. 01. 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Laskowej, odbył się XXV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych. Podczas XXV Przeglądu Grup Kolędniczych w Laskowej na scenie zaprezentowało się 11 grup kolędniczych. Grupy podzielone były na trzy kategorie: grupa dziecięca, grupa młodzieżowa, grupa dorosłych. Jak podkreślają organizatorzy celem Przeglądu jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie w środowisku dzieci i młodzieży. Grupy Kolędnicze oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
1.Jadwiga Adamczyk – muzyk, MCK “SOKÓŁ” w Nowym Sączu,
2.Marta Smólczyńska – etnograf, MCK “SOKÓŁ” w Nowym Sączu,
3.Barbara Romańska – etnograf, Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu.
Naszą szkołę w kategorii grup dzięcięcych reprezentowali: Michał Repetowski, Kamil Woźniak, Bartosz Pajor, Dominik Chochliński, Bartosz Gwiżdż, Jakub Stach, Adam Król i Oktay Yusmenow.
W kategorii grup młodzieżowych wystąpili: Karol Joniec, Patryk Gołąb, Karol Waligóra, Grzegorz Chochliński, Kamil Mrozowski i Radek Pławecki.
Obydwie Grupy Kolędnicze „Z Gwiazdą” reprezentujące szkołę podstawową i gimnazjum zajęły I miejsce, tym samym zakwalifikowały się na XX Powiatowy Przegląd Kolędniczy „Zagrojcie Ta Turoniowi” w Mszanie Górnej.
20. 01 2019r. w Zespole Szkół w Mszanie Górnej nasze grupy kolędnicze zaprezentowały się bardzo dobrze. Z pośród 11 grup dziecięcych i 6 młodzieżowych nasi uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum zajęli II miejsca. Występy oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
1. dr hab. Stanisław Węglarz – etnolog
2. mgr Benedykt Kafel – etnograf
3. Piotr Lulek – regionalista, muzyk
Grupy otrzmały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Serdecznie gratulujemy!
Grupy kolędnicze przygotowały p. Agnieszka Chełmecka i p. Katarzyna Stach.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać