Spotkanie z przedstawicielami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie-112 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Spotkanie z przedstawicielami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie-112

Aktualności / Przedszkole 26.03.2019

Spotkanie z przedstawicielami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie-112

20.03 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, które obsługuje zgłoszenia alarmowe kierowane do numerów alarmowycha 112.

Dzieci zapoznały się z pracą osób odbierających połączenia na nr 112. Osoby te, zwane operatorami, prowadzą rozmowę w celu uzyskania odpowiednich informacji na temat trudnej sytuacji lub wypadku. Potem przekazują odebrane zgłoszenie do innych służb ratunkowych / pogotowie, policja, straż pożarna. Operatorzy mogą szybko rozpoznać zgłoszenia fałszywe, złośliwe lub niezasadne.

Wykład uświadomił dzieciom jak ważny jest numer 112 i kiedy można z niego skorzystać. Każdy z przedszkolaków otrzymał kamizelkę odblaskową z nadrukiem 112 a w przedszkolu możemy spotkać Tediego- misia otrzymanego od Pracowników CPR, który dumnie nosi koszulkę z numerem 112 i codziennie przypomina dzieciom ten ważny numer.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pracownikom Centrum Powiadamiania Ratunkowego za interesujące spotkanie.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać