Spotkanie z Panem Pszczelarzem - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Spotkanie z Panem Pszczelarzem

Aktualności / Przedszkole 31.03.2019

Spotkanie z Panem Pszczelarzem

14.03 nasze przedszkole odwiedził  niecodzienny gość –  mistrz pszczelarstwa Pan Józef Rosiek.

Pan Pszczelarz opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem oraz zapachem.

Nasz gość pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza: specjalny kombinezon, kapelusz, podkurzacz, dymkę, ramkę. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci.

Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały. Wszystkie przedszkolaki spróbowały też pyłku pszczelego.

Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów.

Dziękujemy serdecznie Panu Józefowi  za miłą wizytę oraz poświęcony czas.