Spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim

W piątek 27 października uczniowie klas V, VI oraz VII wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Arkadiuszem Niemirskim, które odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Ujanowicach.

Autor zaciekawił uczniów historią swojego życia, przeplataną prywatnymi zdjęciami, ulubionymi piosenkami i anegdotami. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści, które przekazywane były z dużą ekspresją. Dowiedziały się one między innymi tego, że Arkadiusz Niemirski to osoba wszechstronna – tworzył skecze, był naukowcem, pracował w rozgłośni radiowej, a obecnie pisze  powieści i artykuły dla magazynów muzycznych. Jego największym marzeniem była podróż do Stanów Zjednoczonych i dzięki swojemu zaangażowaniu, udało mu się je zrealizować. Podczas spotkania autor wielokrotnie podkreślał, że najważniejszą rzeczą w życiu jest myślenie i realizowanie swoich marzeń. Dodał również, że bardzo ceni sobie uwagi czytelników, którzy mają swoje zdanie i nie wstydzą się go wyrazić.

Na koniec dzieci miały możliwość zadawania pytań związanych zarówno z życiem osobistym, jak i zawodowym autora. Odpowiedzi pisarza były zabawne i pouczające – uczniowie dowiedzieli się, że jak każdy człowiek,  zmaga się on z problemami podczas tworzenia powieści, a inspiracje czerpie z codziennego życia; według niego wystarczy z ciekawością patrzeć na każdy dzień.

Pomimo pośpiechu autora wynikającego z kolejnych spotkań, naszym uczniom i opiekunom udało się zakupić jego powieści ze specjalną dedykacją oraz otrzymać pamiątkowe autografy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać