#Solidarni z Ukrainą – spotkanie integracyjne - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

#Solidarni z Ukrainą – spotkanie integracyjne

Aktualności / Szkoła podstawowa 04.04.2022

#Solidarni z Ukrainą – spotkanie integracyjne

Szkolny Wolontariat wraz z opiekunami zorganizował spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy.

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne z rodzinami ukraińskimi. Rodzice naszych uczniów z Ukrainy spotkali się z Panią Dyrektor, poznawali się wzajemnie i rozmawiali na różnorodne tematy. Była to również okazja do zadawania pytań i rozwiązania pojawiających się trudności związanych z przeniesieniem się do nowego kraju.

Dzieci w tym czasie mogły popracować na przygotowanych przez naszych wolontariuszy stanowiskach warsztatowych. Rozwijały swoje zdolności plastyczno-techniczne poprzez wykonywanie różnorodnych prac, ogrodnicze sadząc wiosenne warzywa, komputerowo-matematyczne podczas rozwiązywania quizów, a także mogły degustować watę cukrową przygotowaną przez nasze wolontariuszki.

Dziękujemy Pani Dyrektor oraz wszystkim gościom za obecność, wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu spotkania, a dzieciom za wspaniałą zabawę!

Opiekunki Wolontariatu

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać