Ślubowanie - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Dnia 6  października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy 1. uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważna uroczystość nie tylko dla najmłodszych, ale również  dla ich rodziców. W tych podniosłych chwilach towarzyszyli im rodzice,zaproszeni krewni,uczniowie klas II-III wraz z wychowawcami.

Pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Wszystko odbywało się na zasadzie programu telewizyjnego MAM TALET. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po ślubowaniu i uroczystym pasowaniu na ucznia, uczniowie zostali przyjęci do grona uczniów szkoły podstawowej w Ujanowicach.

Podczas tego święta dzieci też zostały włączone do grona czytelników biblioteki szkolnej,pani z biblioteki pasowała uczniów klasy 1 na prawdziwych czytelników. Następnie  dzieci  otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały upominki, a następnie zrobiono wspólne zdjęcie. Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.