Ślubowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Ślubowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Aktualności / Szkoła podstawowa 05.12.2019

Ślubowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Dnia 04.12.2019 roku uczniowie kl. I odwiedzili bibliotekę. Przez pół roku poznawali literki, potrafią już czytać, a więc samodzielnie mogą poznawać zaczarowany bajek i baśni. Zaproszenie było  wyjątkowe, bo dzieci miały zaprzyjaźnić się z książką. Dowiedziały  się jak należy się zachowywać w bibliotece i czytelni.

Uczennice kl. V przygotowały krótką inscenizację o bohaterach bajkowych: pojawiła się Wróżka, Książka i Trzech Krasnali. Recytowali wiersze, zadawali zagadki, nagradzali poprawne odpowiedzi  dzieci o bohaterach bajkowych  lizakami. Książka zaś mówiła wiersz o  tym, jakie niemiłe wypadki  ją spotkały z udziałem dzieci.Prosiła o poszanowanie książek.

Następnie odbyła się przysięga dzieci. Każde otrzymało pamiątkowy dyplom,  ozdobne zakładki do książek oraz wypożyczyło samodzielnie pierwszą książkę.

Zapraszamy serdecznie dzieci  do częstych odwiedzin biblioteki i czytelni  oraz wypożyczania książek!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać