Razem na święta - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Razem na święta

 

Minister Edukacji Narodowej zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku do akcji przystąpiła również nasza szkoła oraz przedszkole.

W ramach akcji nasi uczniowie oraz przedszkolaki wzięli udział w następujących działaniach:

– „Pomocna dłoń”- zbiórka żywności dla czterech rodzin, które potrzebują wsparcia,

– Zbiórka żywności dla zwierząt – żywność została przekazana do Limanowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amicus Vitae,

– „Drugie życie zabawki”- zbiórka zabawek, książeczek, gier, które zostały przekazane dzieciom ze Szpitala Powiatowego w Limanowej,

– Kiermasz słodkości: „Świąteczny piernik”,

– Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez nauczycieli oraz uczniów, a mający na celu wsparcie organizowanego „Spotkania Wigilijnego”,

– Kiermasz książki: „Książka pod choinkę”- promujący czytanie dzieciom książek,

– Organizacja „Integracyjnego Spotkania Wigilijnego”. Jest to spotkanie dedykowane dzieciom z niepełnosprawnością różnego stopnia z naszej gminy i gminy sąsiedniej. W ramach tego spotkania dzieci przygotowały jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość”, odbyły się warsztaty świąteczne oraz wspólny wigilijny obiad. Dzieci otrzymały również upominki świąteczne.

– Przygotowanie upominków dla nauczycieli emerytów,

– Akcja „Anioł Nadziei”- przygotowanie 150 aniołów dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Limanowej.

– „Z kolędą…”- kolędowanie na oddziałach szpitalnych Szpitala Powiatowego w Limanowej,

– „Listy do chorych dzieci”- uczniowie klas młodszych pisali listy, które zostaną przesłane do fundacji.

We wszystkich akcjach aktywnie uczestniczył szkolny wolontariat oraz opiekunowie: Magdalena Czachurska- Bieda, Monika Matras, a także pani Agnieszka Chełmecka oraz rodzice: pani Małgorzata Dudek, państwo Jolanta i Grzegorz Nowakowie, pan Grzegorz Grzegorzek oraz wielu innych, którzy aktywnie włączyli się do naszych akcji.

Wszystkim z całego serca dziękujemy.

 

 

 

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać