Próbna ewakuacja - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Próbna ewakuacja

28 października w naszej szkole przy współpracy Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujanowicach odbyła się próbna ewakuacja. Po sygnale dźwiękowym w postaci 3 dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli na plac zabaw.

Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektor Magdalenie Filipek prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Strażacy sprawdzili budynek szkoły oraz czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa podczas ewakuacji, a następnie przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać