Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Aktualności / Szkoła podstawowa 20.05.2022

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Uczniowie z klasy 3 wspólnie z katechetą, wychowawczynią i rodzicami 19 maja pojechali na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pielgrzymka odbyła się z okazji przystąpienia dzieci do Komunii Świętej. Uczniowie wspólnie z rodzicami udali się w kierunku Krakowa, aby tam wziąć udział w Mszy Świętej przeznaczonej dla dzieci, które w ostatnim czasie przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Dzieci w strojach komunijnych wzięły udział w uroczystości wysłuchując krótkiego kazania. Po Mszy Świętej spotkały się z siostrą zakonną, która w bardzo ciekawy sposób wytłumaczyła im, na czym polega miłosierdzie Pana Jezusa. Dzieci były zachwycone prelekcją. Chętnie angażowały się w jej przeprowadzenie wykazując się wiedzą i aktywnością. Po spotkaniu dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami pielgrzymowali po terenie Sanktuarium oraz wyszli na wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Krakowa.

Tego dnia uczniowie mogli wykazać się również sprawnością fizyczną podczas zabawy w parku trampolin Gojump.

Pielgrzymka w drodze powrotnej zatrzymała się w Tropiu przy kapliczce, aby odśpiewać Nabożeństwo Majowe.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać