Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej

Aktualności / Szkoła podstawowa 03.11.2021

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej

Dnia 28 października 2021 roku odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

Najpierw uczniowie najmłodsi wysłuchali z uwagą inscenizacji pt. W krainie książek w wykonaniu uczniów kl. czwartej, dzięki czemu poznali bajkowe postacie i dowiedzieli się o zaletach czytania. Później poznali skargo książki i przykłady jak nie wolno z książką postępować. Tu bibliotekarz wręczył wszystkim zakładki, by uczniowie szanowali wypożyczone książki.

Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki na temat bajkowych bohaterów i zdali egzamin celująco, otrzymując w nagrodę lizaki. Po tym odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie  najpiękniejszą książką na czytelników biblioteki. Każdy uczeń otrzymał również pamiątkowy dyplom.

Z kolei  pani dyrektor wręczyła każdemu pierwszoklasiście darmową  książeczkę Pierwsze abecadło do indywidualnego czytania w domu i doskonalenia poprawności, płynności tej trudnej umiejętności. Rodzice otrzymali dodatek o tym, że są zobligowani wraz z nauczycielami wyrabiać w dzieciach miłość i pasję do książek, oraz poradnik o tym, jak pomóc dzieciom uczyć się czytać, by działanie to stało się marzeniem. Do pakietu dołączono także dodatek z literami do wycinania i zabaw z literami.

Był to dzień pełen wrażeń dla uczniów I klasy i oby kontakt z książką kojarzył się zawsze z takimi odczuciami.

BIBLIOTEKARZ

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać