Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Aktualności / Szkoła podstawowa 06.11.2018

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Dnia 25.10.2018 roku uczniowie  kl. I z wychowawcą po raz pierwszy przybyli do biblioteki, by zapoznać się z miejscem wypożyczania książek, czytelni i stanowisk multimedialnych. W świat książek uczniów wprowadzili bohaterowie wybranych bajek i baśni- Kot w butach, Krasnale, Wróżka, Książka. Uczniowie kl. I  słuchali skarg książek, poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, rozwiązywali zagadki czytelnicze, otrzymując nagrody w postaci lizaków za znajomość bajek i baśni. Krasnale rozdały dzieciom zakładki do książek i zaprosiły uczniów do ślubowania. Mali czytelnicy zobowiązali się do poszanowania książek i terminowych zwrotów. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać