Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Aktualności / Szkoła podstawowa 27.02.2021

Pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki

Dnia 23.02.2021 roku we wtorek odbyło się pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki. Najpierw uczniowie poznali informacje dotyczące miejsca, w którym się znajdują oraz  zasady zachowania się w bibliotece w okresie pandemii. Dowiedzieli się, które regały książeczek mają wolny dostęp dla dzieci.

Następnie uczniowie słuchali wierszy czyli  życzeń książeczek dotyczących ich poszanowania.  Najradośniejszym momentem spotkania był mini-egzamin ze znajomości bohaterów bajkowych, który wyśmienicie wszyscy zdali, otrzymując drobne słodkie nagrody. Na koniec odbyło się ślubowanie uczniów na czytelników biblioteki, polegające na złożeniu przyrzeczenia, a także symbolicznym dotknięciu ramienia ucznia najpiękniejszą książką z biblioteki.  Wszyscy obdarowani zakładkami do książek i dyplomami na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia udali się do swych klas.

Każdy z uczniów już od jesieni miał założoną kartę czytelnika, ale korzystał z wypożyczalni pod opieką rodzica. Odtąd pierwszoklasiści są uprawnieni do samodzielnego wypożyczania książek.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać