Oszczędzamy w SKO - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Oszczędzamy w SKO

Z dniem 30 września rozpoczęliśmy oszczędzanie w Szkolnej Kasie Oszczędności w roku szkolnym 2022/2023. Zgłosiliśmy swój udział w konkursie „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”, którego celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży, popularyzacja oszczędzania oraz szerzenie wiedzy o działalności Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Przedmiotem konkursu dla uczniów jest:

  1. dla klas 0 – 3 wykonanie przedmiotu, który zyskał nowe życie, lub ulepszenie go tak, by mógł być wykorzystywany w przyszłości
  2. dla klas 4 – 8 –wykonanie prezentacji multimedialnej o bezpieczeństwie w finansach, pn. ,,Bankuj bezpiecznie’’.
  3. kolekcjonowanie książeczek SKO z pieczątkami w kształcie świnki skarbonki:
  • za 5 zł oszczędności uczeń otrzymuje od Opiekuna SKO pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki,
  • uczeń otrzymuje pieczątki tylko za oszczędności indywidualne,
  • uczeń za uzupełnienie całej książeczki SKO pieczątkami otrzymuje od Organizatora nagrodę gwarantowaną:

– za pierwszą książeczkę -oszczędności w wysokości 220 zł – notes EKO oraz odblask                    – za drugą książeczkę -oszczędności w wysokości 440 zł – domek EKO z karteczkami                                    – za trzecią książeczkę -oszczędności w wysokości 660 zł – butelka na wodę                                                – za dziesiątą książeczkę -oszczędności o wartości 2200 zł  – pendrive.

Nagrodami indywidualnymi dla uczniów, przewidzianymi za najlepsze prace, są:

– za  wykonanie  przedmiotu,  który  zyskał  nowe  życie  lub  ulepszenie  go  tak,  by  mógł  być wykorzystywany w przyszłości  – hulajnogi marki Spokey,

– za wykonanie prezentacji multimedialnej o bezpieczeństwie w finansach, pn. „Bankuj bezpiecznie”- słuchawki bezprzewodowe marki JBL.

Trafią one do autorów 10 najlepszych prac, po 5 w każdej kategorii wiekowej.

W Banku Spółdzielczym trwa również akcją promocyjną kont dla uczniów 13 +. Dedykowane młodzieży juniorKonto jest formą kontynuacji i rozszerzenia oszczędzania w SKO, teraz dodatkowo uczeń może otrzymać premię w wysokości 50 zł.

Opiekun SKO

Barbara Krzyżak

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać