Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.09.2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień głośnego Czytania obchodzimy 29 września i z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas IV-VIII w poniedziałek na lekcjach wychowawczych czytali głośno wybrane ballady
Adama Mickiewicza, ogłoszone jako teksty do Narodowego Czytania, które odbywało się 4 września.

Dlaczego ballady? W tym roku obchodzimy 200.rocznicę pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Uczniowie klas młodszych także słuchali głośnego czytania najpiękniejszych bajek w wykonaniu uczniów kl. V, przebranych za bohaterów tychże utworów. Na pierwszej lekcji do klas 0-III zawitali dzisiaj goście, których uczniowie szybko rozpoznali, z jakiej bajki przybyli. Potem z uwagą słuchali głośnego czytania wybranego utworu. Był to: Pinokio, Bolek i Lolek, Kopciuszek i Czerwony Kapturek.

Czytamy, bo ono pobudza wyobraźnię, ćwiczy umysł, dostarcza doznań, rozwija intelektualnie.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać