Odblaskowy spektakl - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Odblaskowy spektakl

Aktualności / Szkoła podstawowa 11.10.2019

Odblaskowy spektakl

Odblaskowy spektakl pt. „Odblaskowy Kapturek”

9 października 2019r. uczniowie klasy VII wcielili się w role aktorów i zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom spektakl pt. „Odblaskowy Kapturek”. Inspiracją dla uczniów była baśń o dziewczynce, która spotkała na swej drodze okrutnego wilka.

Pomimo wielu ostrzeżeń mamy, taty i cioci oraz troski o widoczność na drodze, życie małego Kapturka było zagrożone. Zasady bezpieczeństwa, o które zadbali jej najbliżsi, nie pomogły w konfrontacji ze złym wilkiem. Na szczęście los zesłał gajowego, który uratował dziewczynkę i jej babcię, a złego stwora pogonił „gdzie pieprz rośnie”.

Ta historia pokazała maluchom, że w życiu mogą nas spotkać niebezpieczne sytuacje. Nasi bliscy zawsze będą starali się nas przed nimi uchronić, jednak ważne jest również to, by same dzieci troszczyły się o swoje bezpieczeństwo – zakładając odblaski, przechodząc przez ulicę w wyznaczonych miejscach, nie rozmawiając z nieznajomymi.

Znajomość tych zasad wśród dzieci sprawdzili sami aktorzy, organizując quiz ze słodkimi upominkami dla aktywnych. Aktorom oraz widzom serdecznie dziękujemy!

W role wcielili się:

Czerwony Kapturek – Zuzanna Joniec, Mama: Justyna Augustyn, Tata: Damian Zelek, Ciocia: Żaneta Filipek, Koleżanka Ania: Karolina Liptak, Zły wilk: Szymon Nowak, Gajowy: Marcin Filipek, Babcia: Dominik Rosiek