Odblaskowe Sprzątanie Świata 2019 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Odblaskowe Sprzątanie Świata 2019

Aktualności / Szkoła podstawowa 24.09.2019

Odblaskowe Sprzątanie Świata 2019

W ramach międzynarodowej kampanii Sprzątanie Świata uczniowie naszej szkoły we wtorek (24 września) posprzątali Ujanowice. Ubrani w odblaskowe kamizelki ( aby być widocznymi na drodze) wyruszyliśmy nad rzekę, na nasze lokalne drogi. Posprzątaliśmy też teren wokół szkoły. Zebraliśmy kilka worków śmieci. Worki oraz rękawiczki otrzymaliśmy od pani sołtys Kingi Rosiek (Dziękujemy !!!).

Najwięcej śmieci zebrała klasa VII. Gratulujemy!!! – to pierwszy krok do uzyskania tytułu „ EKO- KLASY 2019/2020”.

Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

I do tego szczególnie wszystkich zachęcamy: podejmujmy działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać