„ODBLASKOWA SZKOŁA” – spotkanie z policjantem dla najmłodszych uczniów - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„ODBLASKOWA SZKOŁA” – spotkanie z policjantem dla najmłodszych uczniów

Aktualności / Szkoła podstawowa 27.09.2019

„ODBLASKOWA SZKOŁA” – spotkanie z policjantem dla najmłodszych uczniów

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem naszych uczniów. Na początku roku szkolnego dzieci z klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy.

W ramach edukacji w tym kierunku dnia 19 września gościliśmy w naszej szkole pana policjanta – asp. Marcina Drużkowskiego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Pan policjant spotkał się z uczniami klas I-III oraz przedszkolakami. Tematem spotkania było głównie bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły. Pan policjant rozmawiał z dziećmi na temat zasad obowiązujących w trakcie poruszania się po drodze, a także przestrzegał przed: spożywaniem słodyczy, którymi częstuje nas obca osoba, noszeniem kluczy do domu  w widocznym miejscu, a także uczył, jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas obcy pies.

Uczniowie naszej szkoły zostali poinformowani również o konieczności noszenia odblasków przy tornistrach lub elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne dotyczące przechodzenia przez jezdnię. Wszyscy uczniowie ubrani w koszulki odblaskowe, a tym samym „świecący przykładem” udali się na ulicę Ujanowic i wraz z panem policjantem uczyli się prawidłowego i zgodnego z zasadami przechodzenia przez jezdnię.

           

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać