"ODBLASKOWA SZKOŁA" Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne w Tęgoborzy - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„ODBLASKOWA SZKOŁA” Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne w Tęgoborzy

Aktualności / Szkoła podstawowa 25.10.2019

„ODBLASKOWA SZKOŁA” Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne w Tęgoborzy

Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne promujące bezpieczeństwo na drodze 

W dniu 24-25 października odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Integracyjne promujące bezpieczeństwo na drodze dla uczniów ze szkół podstawowych w Krosnej, Sechnej, Ujanowicach i Żmiącej.

Impreza odbyła się w Hotelu Litwiński w miejscowości Tęgoborze. Po zakwaterowaniu w pokojach uczniowie z opiekunami oraz  zaproszeni goście: dyrektorzy szkół, wójt Gminy Laskowa Piotr Stach oraz przedstawiciel policji w Limanowej asp. Marcin Drużkowski udali się na salę widowiskową w celu rozstrzygnięcia międzyszkolnego konkursu dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W ramach konkursu uczniowie z każdej szkoły pisali test ze znajomości zasad bezpiecznego użytkowania dróg, wykonali też: baner promujący noszenie odblasków , projekt  stroju odblaskowego, piosenkę dot. bezpieczeństwa na drodze. Rywalizacja była bardzo wyrównana uczniowie ze wszystkich szkól zaprezentowali się znakomicie, jury miało bardzo trudne zadanie.Punkty za wszystkie dyscypliny zostały zsumowane, a Pan wójt Piotr Stach wręczył  statuetki:

I m-ce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ujanowicach

II m-ce szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Krosnej oraz Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sechnej

III m-ce Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej

Po wręczeniu nagród policjant asp. Marcin Dróżkowski przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając szczególną uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych.

Kolejnym punktem spotkania była wspólna kolacja, po której uczniowie bawili się na prowadzonym  przez DJ Wojtka „Odblaskowym party”. Po noclegu i śniadaniu udaliśmy się z transparentami promującymi bezpieczne poruszanie się po drodze  przez centrum Tęgoborzy w pobliże drogi krajowej nr 75, gdzie w asyście policji z komendy w Łososinie Dolnej poszliśmy nad Jezioro Rożnowskie, korzystając z pięknej pogody spacerowaliśmy brzegiem jeziora, spotkanie zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, za organizację tego spotkania: przede wszystkim Panu prezesowi Piotrowi Litwińskiemu za zorganizowanie dla uczniów noclegu, posiłków i udostępnienie sali na imprezę w hotelu dla grupy 140 uczniów. Dziękujemy też  Panu wójtowi Piotrowi Stachowi za zapewnienie transportu dla uczestników spotkania.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać