Nie pal przy mnie, proszę! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Nie pal przy mnie, proszę!

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Nie pal przy mnie, proszę!

W naszej szkole od kilku lat realizowany jest program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”, który adresowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

W tym celu uczniowie kl. III a wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie w ramach zajęć dodatkowych pt. „Mamo, tato nie pal!”, w którym poruszona została tematyka antytytoniowa.

Rozstrzygnięty został również Szkolny Konkurs Plastyczny pt.  „Wiki z drzewa już skoczyła, w podróż zdrowego życia nas zaprosiła”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Martyna Bronowicka kl. III a