„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

Aktualności / Szkoła podstawowa 15.05.2019

„Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

15 maja do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów  „Zaelektryzowani” z Lublina. Zaprezentowali spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W interaktywnej lekcji wzięli udział uczniowie klas IV- VIII oraz gimnazjum. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.

W ramach żywej lekcji uczniowie mogli zaobserwować   takie eksperymenty takie jak:

– rura Bernoullego

– działanie siły odśrodkowej

– właściwości butanu

– powstawanie wodoru i dwutlenku węgla,

– zabawy z helem.

Najciekawszym elementem lekcji była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie, uczniowie byli zachwyceni. Animatorzy zagwarantowali swoim widzom nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale też rozbudzili wśród uczniów zainteresowanie wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać