Myślę logicznie, działam praktycznie!!! - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Myślę logicznie, działam praktycznie!!!

Aktualności / Szkoła podstawowa 08.11.2022

Myślę logicznie, działam praktycznie!!!

Uczniowie klas IV – VIII dzień 08.11.2022r. (wtorek) , a konkretnie przerwy tego dnia spędzali w myśl hasła „Myślę logicznie, działam praktycznie”.

Chętni uczniowie mieli możliwość zmierzyć się z zadaniami , w których musieli wykorzystać znane zasady działań na liczbach naturalnych, całkowitych i wymiernych, wykazać się znajomością zasad dotyczących kolejności wykonywania działań.

Zadania były stopniowane – oznaczone kolorami i tak kolor żółty to zadania łatwe, kolor biały to średnio trudne, natomiast kolor niebieski oznaczał zadania trudne, każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie.

Uczniowie rozwiązywali zadania na przerwach , a następnie oddawali do sprawdzenia nauczycielowi matematyki. Trud każdego biorącego w tym przedsięwzięciu ucznia został nagrodzony oceną.

Wszystkim zainteresowanym dziękujemy i gratulujemy!!!