Moja mała ojczyzna - projekt edukacyjny - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Moja mała ojczyzna – projekt edukacyjny

Aktualności / Szkoła podstawowa 08.06.2020

Moja mała ojczyzna – projekt edukacyjny

Oprócz wielkiej ojczyzny, jaką jest nasz kraj, mamy też własną małą ojczyznę. To miejsce, w którym żyjemy, z którym łączy nas emocjonalna więź. Miejsce, które dobrze znamy, gdzie jesteśmy u siebie. Jednym słowem jest to nasze miejsce na Ziemi.

Granice małej ojczyzny nie muszą pokrywać się z granicami administracyjnymi. Pojęcie małej ojczyzny może mieć także znaczenie symboliczne. Uczniowie klasy 7 brali udział w projekcie edukacyjnym z geografii pt. „Ujanowice – moja mała ojczyzna”.  Zuzanna Joniec, Żaneta Filipek, Karolina Liptak,  Kamil Bukowiec i Szymon Nowak w ramach projektu samodzielnie wykonali fotografie oraz wymyślili hasła reklamujące  małą ojczyznę:  „Słoneczna Kobyłczyna…..Tutaj życie się zaczyna!”, „W Kobyłczynie życie bajkowo płynie”, „Chłopaki i dziewczyny wpadajcie do Kobyłczyny”, „Kobyłczyna-  piękna okolica, las, łąki i natura dziewicza. Gdy chcesz odpocząć przyjeżdzaj do nas. Tu spedzisz z naturą wspaniały czas”, „Zapraszamy do Ujanowic, do miejsca tętniącego przyrodą i jej pięknem”.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać