Modele ukształtowania powierzchni (model wzniesienia) - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Modele ukształtowania powierzchni (model wzniesienia)

Aktualności / Szkoła podstawowa 05.11.2018

Modele ukształtowania powierzchni (model wzniesienia)

W październiku uczniowie klasy V na lekcjach geografii zdobywali wiedzę na temat ukształtowania powierzchni Ziemi, poznawali barwy hipsometryczne, czyli barwy, dzięki którym możemy odczytać wysokości bezwzględne i względne oraz ukształtowanie powierzchni. Zadaniem domowym (dodatkowym, dla chętnych) uczniów było wykonanie modelu formy terenu z naniesionymi barwami hipsometrycznymi. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem plastycznym i wykonali wiele ciekawych prac, które obecnie znajdują się w sali przyrodniczej. Wykonanie tego zadania pozwala uczniom łatwiej pojąć na jakiej zasadzie sporządza się mapy hipsometryczne.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać