Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Aktualności / Szkoła podstawowa 02.12.2022

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi.

Jutro, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami. Jej przesłanie to przede wszystkim pełne, aktywne uczestnictwo osób niepełnosprawnych we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z innymi osobami. Pamiętajmy o tym zawsze, wspierajmy, pomagajmy i szanujmy osoby niepełnosprawne każdego dnia.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

Szkolne Koło Wolontariatu

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać