Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- wizyta w bibliotece - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- wizyta w bibliotece

Aktualności / Przedszkole 07.04.2019

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci- wizyta w bibliotece

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone jest 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Nasze przedszkolaki również świętowały ten dzień. Każdy przyniósł swoją ulubioną książeczkę, wspólnie czytaliśmy nasze historie oraz prezentowaliśmy swoje książki.

Ten dzień był dla przedszkolaków okazją, aby odwiedzić bibliotekę i dowiedzieć się o tym, jak różnorodne mogą być książki. Biblioteka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie, dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali bajek przeczytanych przez Panią bibliotekarkę oraz wypożyczyli największą książkę w całej bibliotece.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać