MegaMisja - zadanie 2 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

MegaMisja – zadanie 2

Aktualności / Szkoła podstawowa 17.09.2021

MegaMisja – zadanie 2

Druga misja wykonana!

Przygoda z MegaMisją pozwala również uczniom klasy 3 poszerzać swoją wiedzę na temat wybranych zakątków świata.

Dzisiaj KREATYWNE TRZECIAKI pomogły Julce i Kubie wybrać miejsce na wakacje. Wybór był bardzo trudny, ale jednym głosem wygrała Islandia! Dzieci na zajęciach pracowały w dwóch grupach. Każda z grup na początku miała za zadanie zapoznanie się z informacjami na temat wskazanych miejsc oraz przyporządkowanie zdjęć do nazw omawianych wysp. Następnie uczniowie zgromadzili potrzebne informacje na ich temat, opisali pogodę i wygląd danego miejsca, zaznaczyli również na kartce z kalendarza terminy wycieczki, sprawdzili, czy na pewno mogą w danym czasie wybrać się na taką podróż. Kolejno poszczególne grupy zaprezentowały przypisane im wyspy. Po ich prezentacji odbyło się głosowanie, zarówno Sycylia, jak i Islandia zyskała zainteresowanie, jednak zwyciężyła Islandia.

Dzieci podczas zajęć wykazały się współpracą, zaangażowaniem i kreatywnością podczas poszukiwania źródeł informacji.

To była bardzo wartościowa lekcja!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać