MegaMisja - obszar II, zadanie 2 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

MegaMisja – obszar II, zadanie 2

Aktualności / Szkoła podstawowa 08.10.2021

MegaMisja – obszar II, zadanie 2

Dzisiaj próbowaliśmy uratować naszego przyjaciela Psotnika Stefana, akcja zakończyła się zadowalająco!

Kreatywne Trzeciaki po zapoznaniu się z problemem przedstawionym przez Julkę i Kubę postanowili zrealizować kolejną misję. Na początek zapoznali się z pojęciem „komunikacja”. Później podzieleni na grupy układali wypowiedzi w trzech formach: SMS do kolegi, e-mail do nauczyciela, wypowiedź w rozmowie z rodzicami. Dzieci wykazały się znajomością odpowiednich zwrotów w zależności od odbiorcy, któremu chcą przekazać informacje. Następnie każdą z ułożonych wypowiedzi przedstawiły w formie scenek. To była fantastyczna zabawa!

Później uczniowie musieli pomóc Julce i Kubie odpowiednio dobrać wypowiedzi w zależności od osoby do której się zwracają. Szukali zwrotów, które pojawiły się wcześniej w przedstawianych przez nich scenkach, otaczali je pętlami, a później podawali, w jakich sytuacjach można ich używać.

Następnie zostali podzielone na cztery grupy: SMS, E-MAIL, ROZMOWA I ROZMOWA TELEFONICZNA, po przeczytaniu przez nauczyciela zasad podnosili plakietkę TAK lub NIE w zależności od tego, czy podana zasada dotyczyła wypowiedzi w ich grupie.

Kreatywne Trzeciaki zapoznały się również z zasadami kulturalnego komunikowania się z innymi, wiedzą już, że nie można nikogo obrażać, używać brzydkich słów, należy obdarzać innych szacunkiem oraz, że dzięki przestrzeganiu zasad szybciej i skuteczniej będziemy komunikować się z innymi ludźmi.

Dzieci z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać