Ks. Jan Twardowski - poeta humoru i nadziei - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Ks. Jan Twardowski – poeta humoru i nadziei

Aktualności / Szkoła podstawowa 13.04.2022

Ks. Jan Twardowski – poeta humoru i nadziei

Takim hasłem klasa IV naszej szkoły zachęcała dziś, to jest 12  kwietnia 2022 roku  uczniów klas V-VIII do poznawania pięknej poezji i prozy księdza Jana Twardowskiego. Akademia miała na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży.

Kto czyta rozwija język i słownictwo, uczy się rozumieć innych, pobudza fantazję, otrzymuje wiedzę np. o przyrodzie, rodzinie, rozwija uczucia i zdolność empatii, angażuje myślenie i świadomość, pobudza się do dalszych przemyśleń, potrafi zrozumieć siebie, buduje pomost między pokoleniami.

Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania pięknej, zaskakującej i jakże odkrywczej w swej prostocie  literatury księdza Jana. Każdy znajdzie w niej coś śmiesznego, wartościowego. 

A więc czytajmy !

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać