Kolorowy tydzień - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Kolorowy tydzień

Aktualności / Przedszkole 11.11.2019

Kolorowy tydzień

W dniach 28-31 października w naszym przedszkolu został zorganizowany „Kolorowy tydzień” pod hasłem „Jem zdrowo”.

Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce i warzywa, określały ich kształt, wielkość i kolor. Potem przyszła pora na trudniejsze zadania – przeliczanie oraz rozpoznawanie owoców dotykiem i smakiem. Dzieci dowiedziały się też o znaczeniu owoców jako źródła niezbędnych dla człowieka witamin.

Dzieciom starszym największą frajdę sprawiło samodzielne wykonanie szaszłyków owocowych  a dzieciom  młodszym sałatki owocowej. Każdy przedszkolak pomagał w przygotowaniu owocowego dania. Nagrodą za tak dzielną pracę była wspólna degustacja pysznych smakołyków!

W „kolorowym tygodniu” przedszkolne podwieczorki składały się przede wszystkim z owoców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i dostosowanie ubioru dzieci do wymogów „Kolorowego tygodnia”.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać