„Kim też ja będę?” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„Kim też ja będę?”

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

„Kim też ja będę?”

24 listopada, uczniowie klas IVa i IVb, w krótkich scenkach, zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom, wiersze Władysława Bełzy. W tym roku obchodzimy 170. rocznicę urodzin autora.

Twórczość polskiego poety, przez lata zapomnianego, nawiązuje do takich wartości jak: Bóg, Ojczyzna, miłość względem drugiego człowieka czy poszanowanie mowy polskiej. Dzieci miały możliwość wysłuchania kilkunastu wierszy, m.in. „Kogo masz kochać?”, „Polska mowa”, „Abecadło o chlebie”, „Jesień”, „Co książka mówi” czy „Katechizm polskiego dziecka” i tytułowy utwór – „Kim też ja będę?”. Na zakończenie spotkania odbył się konkurs dotyczący treści wierszy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać