II miejsce w Konkursie Powiatowym „Wariacje lekturowe” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

II miejsce w Konkursie Powiatowym „Wariacje lekturowe”

Aktualności / Szkoła podstawowa 03.02.2020

II miejsce w Konkursie Powiatowym „Wariacje lekturowe”

Przed feriami zimowymi odbyło się uroczyste rozdanie nagród w drugiej edycji Konkursu Powiatowego „Wariacje lekturowe”.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastyczno-literackiej związanej z omawianą na języku polskim lekturą. Uczestnicy mieli do wyboru: lapbook, lekturę w pudełku, makietę oraz lekturę na wieszaku.

II miejsce zajęła Paulina Kulig, uczennica klasy VIII, która wykonała lekturę na wieszaku – wybrała „Opowieść wigilijną” K. Dickensa i używając nici, kolorowych materiałów, farb oraz teczek z informacjami umieściła najistotniejsze wiadomości dotyczące lektury.

Wyróżnienie otrzymała Paulina Pajor, uczennica klasy VIb za pudełko do lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Wykonując postać tytułowego bohatera z masy solnej, a także opisując informacje na pudełku, uzyskała nagrodę w konkursie.

Pozostałej czwórce uczestników: Michałowi Pajorowi, Annie Stach, Alicji Król, Emilii Jędrzejek życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.