Gminny Konkurs Ortograficzny - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Gminny Konkurs Ortograficzny

Aktualności / Szkoła podstawowa 18.03.2019

Gminny Konkurs Ortograficzny

14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny skierowany do uczniów klas VII-VIII oraz do ostatniego rocznika gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Stachoń z klasy IIIa oraz Wiktoria Pacholik z klasy IIIb.  Tekst dyktanda dla uczestników ułożyła pani Iwona Rosiek – pracownik Biblioteki Publicznej w Ujanowicach. Celem konkursu było: dbałość o piękno języka polskiego, propagowanie idei poprawnej pisowni oraz motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii.

Mistrzynią ortografii na terenie gminy okazała się Wiktoria Paruch, uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Laskowej. II miejsce przypadło dla Kacpra Dutki – ucznia ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej, natomiast III miejsce zajęła Zuzanna Firlej, uczennica Szkoły Podstawowej w Żmiącej. Na miejscu IV znalazła się uczennica naszej szkoły – Natalia Stachoń  z klasy IIIa.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy uczniów do udziału w przyszłym roku.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać