XXV Młodzieżowy Rajd Turystyczny Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

XXV Młodzieżowy Rajd Turystyczny Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej

Aktualności / Szkoła podstawowa 11.11.2023

XXV Młodzieżowy Rajd Turystyczny Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej

W dniach 10-11 listopada na terenie gminy Laskowa i Żegocina odbył się XXV Młodzieżowy Rajd Turystyczny Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914…”.

Organizatorami rajdu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Patronat honorowy nad rajdem sprawowali Wójt Gminy Laskowa Piotr Stach i Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona. Rajd miał na celu przede wszystkim uczczenie pamięci poległych w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała drużyna „Szalone wiewiórki” w skład której to drużyny wchodziły uczennice klasy VI i VII Julianna Puch, Zuzanna Zelek, Aleksandra Kowalska, Justyna Chełmecka, Amelia Pajor, Wiktoria Stańczyk oraz Magdalena Woźniak. Nasza drużyna wyruszyła na trasę numer 1 która przebiegała przez Limanową, Krzyż na Miejskiej Górze, Cmentarz nr 359 „Na Korabiu”, Cmentarz nr 358 LaskowaJabłoniec-Rozdziele oraz cmentarz nr 301-302 Żegocina. W drugim dniu rajdu odbyła się uroczysta Msza Święta na Jastrząbce w której również godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę. W ramach rajdu odbył się konkurs na wieniec patriotyczny, który został złożony na cmentarzu na Jastrząbce.

Podczas uroczystego zakończenia rajdu ogłoszono wyniki konkursu w którym drużyna z naszej szkoły okazała się bezkonkurencyjna zdobywając pierwsze miejsce.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać