Spotkanie z chemią i fizyką - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Spotkanie z chemią i fizyką

Aktualności / Szkoła podstawowa 20.11.2023

Spotkanie z chemią i fizyką

20 listopada w naszej szkole gościliśmy grupę „Zaelektryzowani”, która przybliżyła naszym uczniom tajniki chemii i fizyki.

Wszyscy zainteresowani naukami ścisłymi mieli szansę obejrzeć ciekawe doświadczenia fizyczno-chemiczne, dzięki którym mogli pogłębić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie. Była to także doskonała okazja do rozbudzenia zainteresowań związanych z tą właśnie dziedziną wiedzy.

Animator z grupy „Zaelektryzowani”, zaprezentował wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem obserwowali zjawiska m.in. wystrzałowego spalania wodoru, wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu. Nasi uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazach i doświadczeniach. Prowadzący podkreślał, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wykonywania eksperymentów. W umiejętny sposób łączył elementy edukacyjne i humorystyczne, co niewątpliwie spodobało się uczestnikom.

Pokaz dostarczył wiele radości i uśmiechu oraz sporą porcję wiedzy, która zapewne będzie przydatna w kolejnych  etapach edukacji.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać