Ślubowanie uczniów klasy pierwszej - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Aktualności / Szkoła podstawowa 22.09.2023

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

22 września uczniowie klasy pierwszej dołączyli do społeczności szkolnej.

Pasowanie na ucznia to ważna uroczystość dla każdego pierwszaka. To pierwszy moment, w którym pierwszoklasiści składają ślubowanie, są pasowani na uczniów i oficjalnie dołączają do społeczności szkolnej.

Uczniowie klasy pierwszej wspólnie z wychowawczynią przygotowali z tej okazji występ artystyczny. Po występie, w obecności rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów rozpoczęło się ślubowanie, dzieci głośno za panią Dyrektor powtórzyli słowa ślubowania i przypieczętowali swoją przysięgę paluszkiem na specjalnie przygotowanej tablicy, po skończonym ślubowaniu otrzymali pamiątkową przypinkę. Następnie pani Dyrektor Magdalena Filipek dokonała uroczystego pasowania. Po pasowaniu wręczyła uczniom książeczki od opiekuna SKO. Na zakończenie starsi koledzy z klasy drugiej oraz trzeciej powitali nowych uczniów w społeczności szkolnej, wręczyli im skromny upominek i złożyli życzenia. Również rodzice obdarowali uczniów prezentami. Po skończonej uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

Drodzy pierwszoklasiści, wasza wspaniała szkolna podróż właśnie się zaczyna! Niech każda lekcja przynosi Wam radość i satysfakcję. Powodzenia!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać