Andrzejki 2022 - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Andrzejki 2022

Dzisiaj uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Andrzejkach.

Andrzejki to wieczór wróżb, czyli zabawa polegająca na wróżeniu przyszłości wywodząca się z dawnych czasów, organizowana w wigilię dnia św. Andrzeja. W związku z tym, że wspomnienie św. Andrzeja wypada 30 listopada, zabawy andrzejkowe organizowana są w ostatnim tygodniu listopada przed rozpoczęciem adwentu.

Tematem tegorocznych Andrzejek były bajki. Uczniowie klas 1-3 przebrali się w znane postacie literackich bajek. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Królewnę Śnieżkę, Roszpunkę, Tygryska, Smoka Wawelskiego i wiele innych znanych postaci. W tym roku na naszej zabawie gościliśmy również uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej z Krosnej, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i obecność.

Przed planowaną zabawą uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzały zabawy i wróżby andrzejkowe. Gdy uczniowie dowiedzieli się, co czeka ich w przyszłości udali się na pięknie wystrojoną salę, gdzie brali udział w konkursach i bawili się wspólnie przy muzyce. Podczas trwania zabawy odbył się również Korowód Bajkowy oraz Konkurs na Miss i Mistera Andrzejek. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek w klasie, gdzie dzieci częstowały się pysznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać