Festwal Nauki - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Festwal Nauki

Bez kategorii 25.03.2023

Festwal Nauki

W dniu 20.03.2023r   odbył się I Festiwal Nauki.

Przez pierwszą godzinę uczniowie pod hasłem „Rusz głową” rozwiązywali matematyczno-logiczne łamigłówki: sudoku, kakuro, strit. Za poprawne wykonanie jednej z wymienionych zagadek uczeń otrzyma ocenę bdb lub cel ( w zależności od stopnia trudności) z matematyki Następna godzina przeznaczona była na konkursy: „Wiedzy ogólnej” , „Rozwinięcie dziesiętne liczby Pi” i „Największa liczba słów z Pi”.

1. Konkurs: „Wiedzy ogólnej”

Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów, którzy razem zmierzyli  się z pytaniami z różnych przedmiotów. Na udzielenie odpowiedzi mieli 30s. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Aleksandra Pacholik, Artur Drożdż z klasy V,

II miejsce – Martyna Pytel, Martyna Rosiek z klasy IV,

III miejsce – Jan Chełmecki, Tomasz Zelek z klasy VII,

IV miejsce – Aleksandra Kowalska, Filip Grzybowski z klasy VI,

IV miejsce – Martyna Stach, Magdalena Zelek z klasy VIII.

1. Konkurs: „Rozwinięcie dziesiętne liczby Pi”

W tym konkursie chętni uczniowie rywalizowali ze sobą,  kto z nich zapamiętał najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi.  W tym konkursie najlepszym okazał się uczeń klasy V  Maksymilian Bugański. Oto wyniki:

I miejsce – Maksymilian Bugański z klasy V,

II  miejsce – Aleksandra Pacholik z klasy V,

III miejsce – Martyna Pytel z klasy IV,

IV miejsce – Zuzanna Pacholik z klasy VII.

1. Konkurs: „ Największa liczba słów z Pi”

Uczniowie w czasie 3 min. mieli  za zadanie wypisać jak najwięcej słów z literami pi. W tym konkursie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Martyna Rosiek z klasy IV,

II miejsce – Paweł Krępa z klasy VII,

III miejsce – Oliwia Żelazko z klasy VI i Monika Krępa z klasy IV.

Następnie  uczennice z klasy VIII Paulina Kołodziej i Magdalena  Chochlińska  wykonały i zaprezentowały  wszystkim zebranym w tym dniu doświadczenia  chemiczne.

Festiwal zakończyła pani Dyrektor wręczając  uczniom dyplomy i nagrody.