DZIEŃ W KROPKI - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

DZIEŃ W KROPKI

15 września Szkolne Koło Wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki zorganizowało w klasach 1-3 akcję DZIEŃ W KROPKI.

W ramach akcji dzieci przyszły ubrane do szkoły w odzież w kropki. Każda klasa zapoznała się z informacjami na temat tego dnia oglądając krótki filmik o Vashti – bohaterce książeczki pt. „The Dot” wydanej przez amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa w 2003 roku. Vashti dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.

Dzieci z naszej szkoły rozwijały swoją wyobraźnię oraz kreatywność poprzez prace plastyczne i techniczne, stworzyły „Magiczną Sówkę” oraz „Czarodziejskie drzewo”. Uwierzyły, że każde z nich ma talent do tworzenia wspaniałych prac oraz chętnie angażowały się w zajęcia. Był to czas pełen radości i wspaniałej zabawy. Uczniowie mogli podzielić się między sobą swoimi pomysłami oraz zintegrować poprzez wykonywanie wspólnej pracy technicznej. Na zakończenia uczennice należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wręczyły każdemu dziecku kolorową naklejkę oraz cukiereczki w kształcie kropki.

Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za udział w akcji!