Dzień Postaci z Bajek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Dzień Postaci z Bajek

Aktualności / Przedszkole 11.11.2019

Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie wywierają fantastyczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, chęć pokonywania własnych słabości, kształtują prawidłowe postawy społeczne, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter. Moc baśni jest tak silna, że nawet my, dorośli, pamiętamy je do dziś.

Pod datą 5 listopada w kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w podróż do baśniowej krainy. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz układały bajkowe puzzle.

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych i sprawił dzieciom wiele radości.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać