Dzień Języków Obcych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Dzień Języków Obcych

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Dzień Języków Obcych

W dniu 09.06. 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Uczniowie gimnazjum zaprezentowali swoje językowe umiejętności przedstawiając:
-inscenizację „Czerwonego Kapturka” w języku niemieckim dla najmłodszych uczniów szkoły i przedczkola,
-scenkę rodzajową w języku angielskim, podkreślającą, jak ważna jest znajomość języków obcych w życiu codziennym,
– prezentację mutlimedialną dotyczącą najważniejszych miejsc, postaci i prokuktów związanych z Niemcami,
– wspólnie zaśpiewane piosenki anglojęzyczne.

Ponadto, rozstrzygnięty został szkolny Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim. Najlepsi otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

I miejsce jeśli chodzi o ilość błędów w wymowie, intonację i interpretację tekstu zdobyli uczniowie następujących klas:

III a – Aleksandra Joniec, Dorota Król, Aleksandra Śmiałek, Jan Nowak,

II a – Kinga Chełmecka, Joanna Joniec, Justyna Krzyżak, Karolina Krzyżak, Małgorzata Surdziel.

Ponadto, uczniowie klasy V oraz gimnazjum biorący udział w projekcie Pen Pal Schools orzymali certyfikaty i nagrody. Projekt trwał 6 tygodni, podczas których uczniowie naszej szkoły pisali z rówieśnikami z całego świata wiadomości na zadane tematy (króre wcześniej musieli opracować oglądając przygotowane filmy i artykuły).

Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie i otzymały nagrody specjalne:

Anna Rosiek – uczennica klasy V,

Aleksandra Joniec – uczennica klasy III a gimnazjum.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!