Dzień Języków Obcych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Dzień Języków Obcych

Aktualności / Szkoła podstawowa 06.11.2018

Dzień Języków Obcych

Dnia 30 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest uświadomienie, jak ważna jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Na początku uczestnicy mogli posłuchać zaprezentowanego przez uczennice klasy 7 dialogu w języku niemieckim. Przedstawiono prezentację o krajach niemieckojęzycznych, z której uczniowie  dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat krajów naszych sąsiadów. Dodatkową atrakcją był quiz dotyczący zaprezentowanych informacji, w którym każdy uczestnik otrzymywał słodką  nagrodę, ufundowaną przez Samorząd Uczniowski. Następnie uczniowie klas 3 gimnazjum przedstawili w języku angielskim najbardziej znane gatunki muzyczne i ich przedstawicieli. Kolejną atrakcją był koncert piosenek anglojęzycznych. Publiczność mogła podziwiać talenty koleżanek i kolegów z klas młodszych i starszych. Nad całością czuwali niezawodni konferansjerzy, którzy świetnie radzili sobie z prowadzeniem uroczystości zarówno w języku polskim jak i angielskim. W ramach Dnia Języków Obcych odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny „Języki obce oknem na świat” pod patronatem Starostwa Powiatowego w Limanowej. I miejsce w konkursie zajęła: Martyna Filipek z klasy 3 B, II miejsce: Angelika Salabura z klasy 3A, a miejsce III: Aurelia Orzeł z klasy 3A. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej wręczyła pani Dyrektor. Dzień Języków Obcych został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych przy współpracy z chętnymi uczniami naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy sponsorom:

  • Starostwo Powiatowe w Limanowej
  • Samorząd Uczniowski

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać