Dzień Babci i Dziadka - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Dzień Babci i Dziadka

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka jest niezwykłym dniem, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Taki dzień obchodziliśmy w naszej szkole 24 stycznia 2018 r. Jak zwykle nasze najukochańsze Babcie i kochani Dziadkowie nie zawiedli nas. Przybyli uśmiechnięci i pełni miłości, aby zobaczyć swoich wnuków na scenie. W podzięce za ich wielkie serce, w tym dniu odbyło  się uroczyste spotkanie przygotowane przez uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej wraz z opiekunami p. W. Szarek, p. M. Matras i p. A. Chełmecką.

Pani dyrektor E. Sabik przywitała serdecznie zebranych gości, dziękując im za czas poświęcony wnukom i pomoc w wychowanie dzieci.  Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na zakończenie wystąpiła Grupa Kolędnicza z szopką przygotowana przez p. A. Chełmecką, która w zabawny sposób przybliżyła tradycje przekazywane z dziada pradziada.

Dzieci złożyły Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki przygotowane przez rodziców uczniów.

Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć i Dziadków. Życzymy zarówno sobie jak i naszym ukochanym dziadkom, aby za rok obchodziliśmy tak uroczyście Święto Babci i Dziadka.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać