Czym współcześnie jest demokracja? - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Czym współcześnie jest demokracja?

Aktualności / Szkoła podstawowa 16.09.2021

Czym współcześnie jest demokracja?

W dniu 16.09.2021  na godzinach wychowawczych odbył się apel   po hasłem „Czym współcześnie jest demokracja?  Podczas wystąpienia  starano się odpowiedzieć na pytania: co to jest demokracja,  czy współczesna demokracja opiera się na suwerenności, czy „lud”  powinien rządzić bezpośrednio, czy też za pośrednictwem swoich przedstawicieli, czy większość w demokracji, nawet zdecydowana większość, może decydować o wszystkim?

Następnie  odbyła się krótka debata przedwyborcza   Samorządu Szkolnego,               w której  kandydaci na przewodniczącego przedstawili swoje programy i plany oraz zadawali pytania swoim zwolennikom i  przeciwnikom.  Temperatura debaty była wysoka, zaś podnoszone kwestie istotne dla codziennego funkcjonowania naszej społeczności. Kreatywność, zapał i chęć podejmowania nowych wyzwań– te słowa doskonale podsumowują spotkanie.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać