Czerwony Kapturek - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Czerwony Kapturek

31 maja 2019 r. uczniowie klasy VI wystąpili na naszej szkolnej scenie, prezentując młodszym kolegom i koleżankom spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Widzowie na początku dowiedzieli się, że Kapturkiem może być każdy, kto spotka na swej drodze wilka – człowieka o złych zamiarach. Mamy wokół siebie życzliwych ludzi – mamę, tatę, ciocię i koleżankę, którzy próbują ustrzec nas przed złym oraz gajowego – policjanta, wychowawcę, nauczyciela, który pomaga nam w trudnych chwilach.

Spektakl, oprócz części pouczającej, zawierał mnóstwo zabawnych scen i pomyłek – jak w prawdziwym życiu. Uczniowie chcieli pokazać, że można dobrze się bawić, występując na scenie, ale jednocześnie pomogli zrozumieć, że są ludzie, którzy mogą mieć złe intencje.