Bezpieczni w sieci - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Bezpieczni w sieci

W ramach zajęć profilaktycznych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu odbyło się spotkanie z panią Magdaleną Zwolińską – Pawlik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej. Poruszono następującą tematykę według grup wiekowych:  IV-VI, VII-VIII, III GIMNAZJUM:

„W sieci”- ( cyberprzemoc, prywatność na portalach społecznościowych, gry).

 „Lekcja bezpieczeństwa”- (zagrożenia płynące z portali społecznościowych, niebezpieczne kontakty, prywatność w serwisach społecznościowych, niebezpieczne treści, kradzież tożsamości, naruszenie wizerunku, cyberprzemoc).

 „Mój wizerunek on-line” – (zajęcia podejmują tematykę portali społecznościowych zwłaszcza Facebooka i sposobów prezentowania swojego wizerunku w sieci, zagrożenie związane z upublicznianiem swoich danych i zdjęć).

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać