Bezpieczeństwo ruchu drogowego i pierwsza pomoc przedmedyczna - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Bezpieczeństwo ruchu drogowego i pierwsza pomoc przedmedyczna

Aktualności / Szkoła podstawowa 30.04.2018

Bezpieczeństwo ruchu drogowego i pierwsza pomoc przedmedyczna

 „Pierwsza pomoc przedmedyczna to czynności ratownika (osoby udzielającej pierwszą pomoc) prowadzące do zabezpieczenia i utrzymania przy życiu osoby poszkodowanej, do czasu przyjazdu wykwalifikowanych służb”.

  • Czy znamy zasady udzielania pierwszej pomocy?
  • Czy wiemy jak powinniśmy się zachować?
  • Jakie informacje podać dzwoniąc na numer alarmowy?
  • Jakie czynności podjąć i w której kolejności?
Na te i inne pytania odpowiedzi udzielili ratownicy drogowi z Auto Moto Klubu Limanowa podczas spotkania z uczniami klas 1a, 1b, 3a gimnazjum, które miało miejsce 9 marca w Zespole Szkół  w Ujanowicach. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją prowadzoną przez pana Mirosława Kaja na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Następnie każdy uczeń biorący udział w zajęciach z pomocą obecnych ratowników otrzymał zadanie przeprowadzenia na fantomie akcji ratowniczej z uwzględnieniem wszelkich zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Po odbyciu warsztatów uczestnicy mieli okazję obejrzeć sprzęt jakim dysponuje ratownictwo drogowe Auto Moto Klubu Limanowa.
W trosce o bezpieczeństwo na drodze uczniowie zostali obdarowani przez gości odblaskami.
Ratownikom serdecznie dziękujemy za przekazanie obszernej wiedzy i umiejętności oraz poświęcony czas.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać